Bitkisel Tedavi, İbrahim Gökçek, Bitkisel Ürünler, Gökçek Gıda İlaç, şifa market.Bitkisel Tedavi, İbrahim Gökçek, Bitkisel Ürünler, Gökçek Gıda İlaç, şifa market.

Sedef Hastalığı

sedef hastalığı ve tedavisi

Sedef hastalığı iltihaplı, kronik, sürekli yeniden ortaya çıkan ve iyi huyludur. Sedef hastadan hastaya farklı şekilde rahatsızlıklar ortaya çıkar bazen hasta rahatsızlığını fark etmezken bazende kişinin günlük yaşamını etkiler ve hatta hayati tehlike arz eder. Sedef bulaşıcı bir rahatsızlık değildir, fakat irsi olabilir. Almanya'da takriben 2 milyon sedef hastası vardır ve sürekli de çoğalmaktadır. Sedefe 5 yaşındaki çocuklar ve yaşlılarda yakalansa, bu hastalık genelikle 15-40 yaşları arasında görülür.Sedefte hücreler o kadar hızla ürer ki (çoğalır), böylece hücre tam teşekkül etmez ve keratin yetersizliği ortaya çıkar.Sedef bulaşıcı bir rahatsızlık değildir, fakat irsi olabilir.

Hücreler o kadar hızla ürer ki (çoğalır), böylece hücre tam teşekkül etmez ve keratin yetersizliği ortaya çıkar.


Keratin lifli bir potein olup deri, saç ve tırnak üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Şayet keratin yetersizliği ortaya çıkarsa deride hiç de güzel olmayan pul pul, grimsi veya gümüşi renkte deri lekeleri oluşur. Bu genelikle diz, dirsek, omuz, sırt, baş ve kulaklar arkasında görülür. Lekeli olan kısım derinin diğer bölgelerinden farklı olarak hafif kabarık, üzeri pul pul,gümüşi renkli kabukların altı pembemsi kırmızı renktedir.Derinin haricinde tırnaklarda sedef olabilir ve tırnaklar kabarır, pörtükleşir veya ince ince kırılır. Çok nadiren de parmak,- diz,- el,ayak bileği ve dirsek kemiklerinde stresten sonra daha da azar. Ortadoks tıpta kortisonlu (kortikoitler) kremler ve haplar, A ve D- Vitamin türevleri,UV-Işınları veya katranlı merhemlerle tedavi yapılmakta fakat bunların yan tesirleri oldukça büyüktür. 


Bu site, IdeaSoft® - Akıllı E-ticaret Paketleri ile hazırlanmıştır.